Безкоштовна доставка від 2500 грн

УКР|РУС

  • Жінка
  • Чоловік
  • Розпродаж
  • Відгуки
  • Контакти
KOMOD
KOMOD

Графік роботи:

Понеділок – Неділя
10:00 – 18:00

*прийом замовлень на сайті цілодобово

Правильний догляд

Догляд за кашеміровим пальтом

Кашемірове пальто - річ не тільки красива і модна, але і статусна. Тонкий кашемір - невагома тканина, яка дарує тепло разом з тим створюючи ореол розкоші і високого стилю навколо свого володаря. І жінки, і чоловіки з гордістю носять цей предмет гардероба, роблячи його довготривалою інвестицією в свій бездоганний образ - елегантний, діловий, ніколи не втрачає своєї актуальності незалежно від змін напрямку модного вітру.

Дизайнерським будинкам немає особливої ​​потреби з подіумів нагадувати, що в тому чи іншому сезоні варто повертатися до кашемірового пальта, вчити модним комбінаціям і способам носіння. Ця річ давно переступила всі можливі рубежі, межі епох і стилів, і сьогодні не має значення ні стать, ні вік, ні соціальний статус, ні індивідуальний стиль того, хто хоче придбати таке пальто.

Чоловіче пальто більш стримане, але не менш респектабельне. Це може бути комфортний укорочений бушлат з піднесеним коміром, стильний дафлкот, однобортна модель з прихованими ґудзиками і кишенями або навпаки, пальто з металевими ґудзиками в тренді мілітарі. Досить підібрати відповідний шарф або краватку і носити кашемірове пальто можна як під строгий діловий костюм, так і під джинси в стилістиці недбалого шику.

Купівля кашемірового пальта - це задоволення від передчуття носити таку розкішну деталь гардеробу, але разом з тим і додаткові турботи. Вони стосуються дотримання особливих правил догляду за делікатною тканиною обновки, в тому числі позбавлення від забруднень. Як почистити кашемірове пальто? - питання, яке хвилює безліч жінок, які зіткнулися з необхідністю освіжити тканину або терміново позбутися від прикрих плям, від яких ніхто не застрахований.

Тканина, що складається з чистого кашеміру, являє собою ніжне і м'яке полотно, яке утворено сплетінням найтоншого пуху, підшерстя кіз. Як будь-яка тканина натурального (органічного) походження, кашемір вимагає ретельного догляду і особливо обережного поводження. Почистити кашемірове пальто і зберегти його форму і якість матеріалу - завдання цілком здійсненне для будь-якої людини.

Особливості догляду і чистки кашемірового пальта залежить від відсотка змісту в ньому чистої вовни. У одного на етикетці буде вказана можливість прання в делікатному режимі при температурі не вище 30ºС, у іншого - тільки сухе чищення. Нехтування вимогами виробника тягнуть за собою погіршення якості і зовнішнього вигляду пальта аж до стану, непридатного для носіння. Але незалежно від країни виробництва і складу тканини для пальта, суха чистка для кашеміру завжди більш краща, ніж прання цілого виробу. Контакт з водою сприяє деформації і витончення кашемірового волокна, на пальті утворюються катишки, воно може «сісти» і огрубіти.

Кашемір як натуральна вовна, не відразу вбирає плями, тому, чим раніше Ви приймете заходи, тим успішніше буде результат. Якщо Ви поставили на ваше кашемірове пальто складну для самостійного виведення пляму (від вина, ягід), тоді краще віддати його в хімчистку. Інші плями можна постаратися очистити в домашніх умовах. Найбільш оптимальним рішенням проблеми очищення від випадкових стійких плям стане придбання спеціального засобу для виведення плям для делікатних тканин. Будьте обережні, адже такі засоби, засновані на агресивних хімічних формулах, потрібно наносити тільки на місце забруднення, обережно промокнувши це місце губкою або чистою тканиною. Жорсткі щітки використовувати не можна - кашемір скочується.

Якщо під рукою немає засобу для виведення плям для локального застосування, можна почистити кашемірове пальто підручними засобами. Якщо Ви поставили пляму на рідкій основі (наприклад, капнули кави), швидко притисніть до неї суху чисту тканину, щоб вся рідина увібралася (ні в якому разі не розтирайте її).

Далі вам знадобиться медичний спирт або чистий столовий оцет (без домішок), який потрібно розвести у воді в пропорції 1: 1. Змочіть тканину в цьому розчині і акуратно очищуйте забруднене місце, але не тріть сильно. Вода повинна бути помірно теплою (не крижаною і не гарячою). Після видалення плями дайте тканині висохнути природним шляхом, обережно розгладжуючи оброблену зону м'якою щіточкою, щоб зрівняти її з незайманою площиною. Не варто користуватися феном або праскою для прискорення сушіння.

Отже, якщо Ваше кашемірове пальто стало брудним, Ви зможете почистити його в домашніх умовах, використовуючи корисні поради, а саме:

  • Хочете позбутися від жирних плям з поверхні пальта? В цьому Вам допоможе тальк. Проблемні зони потрібно буде посипати тальком, і все це в такому вигляді залишити на ніч. Після цього, вранці, потрібно струсити тальк і, якщо залишилися надлишки, то Ви можете видалити їх за допомогою щітки для одягу. Якщо є така необхідність, то просто повторіть цю процедуру ще раз.

  • Не знаєте, яким чином позбутися від плям чаю? Їх Ви зможете вивести з поверхні пальта за допомогою гліцерину і при цьому додайте ще нашатирний спирт. Для цього чайну ложку гліцерину змішуємо з половиною чайної ложки нашатирного спирту, потім наносимо цю суміш на пляму.

  • З пивними плямами відмінно справляється суміш, приготована зі спирту і оцту в співвідношенні один до одного.

  • Плями на пальті від червоного вина можна видалити за допомогою солі. Для цього свіжі плями потрібно посипати сіллю, а потім промити водою.

  • Також кашемірове пальто Ви можете просто випрати в пральній машині, використовуючи делікатний режим (якщо на етикетці буде вказана можливість прання). При цьому зверніть увагу, щоб температура води була не вище тридцяти градусів.

  • І ще, щоб чистка була якісною, потрібно використовувати ополіскувач, який призначений для вовни.

Утворення катишків на кашеміровому пальті - процес майже неминучий. Катишки з'являються в результаті скочування найтонших ворсинок кашемірового волокна при регулярному носінні і механічному терті, наприклад, в транспорті. І чим м'якше «пухнаста» тканина, тим більше вона схильна до скочування. Почистити виріб від катишків неважко - це механічна робота, до якої, втім, теж потрібно підійти з обережністю.

Намагайтеся не робити цього пальцями, тому що так Ви видирати не тільки катишки, тим самим стоншуючи дорогоцінний кашемір. Користуйтеся тонкими манікюрними ножицями, зрізуючи їх. Також можна і потрібно придбати спеціальну машинку для тканини, яка дбайливо зрізає катишки, не пошкоджуючи саму тканину. Після такої чистки кашемірове пальто можна трохи розгладити м'якою щіткою, надаючи тканини рівний вид.

Догляд за пуховиками

Пуховик до теперішнього часу є неперевершеним в комплексі вимог: мала вага, високі теплоізоляційні характеристики, малий транспортний обсяг, довгий термін служби. Ці властивості можна пояснити структурою пуху, яка складається з окремих пушинок, які з одного боку відштовхуються, а з іншого під тиском входять один в одного. Однак, щоб пуховик слугував Вам хорошу і довгу службу, треба правильно за ним доглядати.

Вироби з перопуховим утеплювачем не повинні піддаватися пранню і прасуванню, тому при невеликих забрудненнях слід замити особливо забруднені місця (рукава, боки, комір, кишені), використовуючи теплу воду і щадні миючі засоби. Це не дасть пуху намокнути, тому що тканини верху виробу і пухові пакети мають водостійке покриття.

Прати пуховий виріб повністю треба тільки в крайніх випадках. Якщо Ви все-таки вирішили попрати пуховий виріб цілком, то можливе машинне прання в делікатному режимі при температурі 30ºС з використанням спеціальних миючих засобів, що не містять відбілюючих речовин. Прати пухові вироби слід без попереднього замочування. Перед пранням слід відстебнути хутряні облямівки і капюшон від виробу, з'єднати разом рукава і застебнути застібки типу Velcro (липучки). Також застібайте блискавку і ґудзики, в іншому випадку полотно блискавки піддається деформації, що впливає на якість застібання. При незастебнутих ґудзиках деформаціі піддається місце пришива ґудзиків. Також слід вивертати пуховик навиворіт і прати його окремо від інших речей.

Пам'ятайте, що пух добре вбирає миючий засіб, але погано його віддає. Тому, щоб уникнути мильних розлучень на тканині, виріб потребує додаткового полосканні до повного вимивання миючого засобу. Після основного прання рекомендується додаткове полоскання вироби не менше 2-3 разів. Рекомендується покласти в барабан 3-4 кулі для прання (в крайньому випадку тенісних м'ячів) для того, щоб пух не збивається в одному місці. Дістаємо куртку і віджимаємо руками. Можна спробувати зробити це в барабані машинки, але є ймовірність того, що пух зіб'ється.

Віджимання вироби може проводитися при 800 оборотах барабана. Віджатий пуховик потрібно повісити на вішалку (або покласти горизонтально на сушку для білизни) і сушити в теплому приміщенні або на вулиці при жаркій погоді, уникаючи попадання сонячних променів. Забороняється сушити виріб на або поблизу нагрівальних приладів (батарей центрального опалення і електронагрівачів).

Після сушіння пуховик необхідно повісити для провітрювання, час від часу струшуючи його. З'явившийся під час прання запах вологого пуху зникне після провітрювання. Прасування не допускається, при цьому можливе відпарювання в делікатному режимі.

Зберігайте пуховики в сухому, добре провітрюваному місці в чистому вигляді. Небажано зберігання поруч з речами, які мають різкий запах, тому що пух має властивість їх вбирати.

Догляд за куртками із синтепону

  • Для того, щоб виріб із синтепону слугував якомога довше, скористайтеся наступними загальними рекомендаціями:

  • Намагайтеся, щоб одяг не ставав надто брудним.

  • Звільніть кишені, розстебніть ґудзики або блискавки, підійміть коміри перед пранням.

  • Вироби з синтепону можна прати як вручну, так і в усіх типах пральних машин, але в режимі делікатного прання.

  • Не перевантажуйте пральну машину і періть тільки при температурі, зазначеній на етикетці.

  • При ручному пранні слідкуйте за тим, щоб миючий засіб повністю розчинився у воді. Вода повинна бути прохолодною. При першому пранні одяг може линяти, тому одяг періть окремо. Не тріть виріб, періть злегка.

  • Періть виріб при температурі 30ºС, використовуючи тільки м'які засоби для прання, що не містять відбілюючі речовини.

  • Не замочуйте і не відбілюйте виріб.

  • Якщо на виробі утворилися складні плями, не прагніть позбутися їх самі, краще зверніться в хімчистку.

  • При сушінні кольорового виробу намагайтеся не піддавати його впливу прямих сонячних променів. Сушіть річ в розправленому вигляді і в провітрюваному приміщенні.

  • Прасувати виріб з синтепону потрібно при низькому нагріванні, не більше 110 ºС, через тканинну прокладку.

Загальні рекомендації догляду за куртками

  • При пранні температура миючого розчину повинна відповідати виду тканини, з якої виготовлена ​​куртка, і типу порошку.

  • Для кожної куртки повинен застосовуватися саме їй відповідний вид прання.

  • Не прати куртку довше, ніж це потрібно, особливо при машинному пранні.

  • Кольорову куртку періть окремо від білої, а куртки з делікатних тканин взагалі окремо.

  • Якщо ярлик з догляду за курткою відсутній, краще здати в хімчистку.

  • Для курток з делікатних тканин краще використовувати рідкі миючі засоби.

  • Плями виводять до прання і відбілювання.

Прання

Ch1

Сушка та віджим

Ch2

Ch3

Відбілювання та хімчистка

Ch5

Прасування

Ch6

© KOMOD, 2014–2025