Як вибрати та купити жіночий пуховик
Наближається зима, а це означає, що багатьом пора заглянути в свій гардероб і ретельно вивчити його вміст. Пуховик є незамінним одягом у холодну пору. Хороший пуховик довгий час утримує тепло, адже часом мандрівники знаходяться на 40-градусному морозі кілька діб. У таких умовах пух не повинен вбирати вологу, інакше він злипається, стає важким, і одяг не гріє, щоб цього не відбувалося, при виготовленні - береться пух водоплавного птаха. Стандарт пуху, який використовується у виробах, відповідає Європейському Стандарту Якості DIN EN 12934 European Standard.
Країна виробництва пуховика - важливий фактор, якщо Ви хочете придбати по-справжньому якісний товар. Найкращими пуховиками в світі вже не один рік вважаються канадські пуховики. Однак, найчастіше, їх ціна просто непідйомна для наших співвітчизників.
Китайські пуховики з'явилися в нашій країні на початку 90-х років і відразу завоювали серця покупців, завдяки своїй яскравості і незвичайності, якої так не вистачало в той час. Сьогодні напис на бірці «Made in China» можна знайти на більшості пуховиків, представлених на вітчизняному ринку. Серед них можна зустріти як дешевий ширвжиток, так і якісний товар. Так, багато європейських марок воліють виробляти пуховики саме в Китаї, знижуючи, таким чином, собівартість продукції. У цьому випадку, на китайському виробництві дотримуються стандарти якості і технології, встановлені і контрольовані головним представництвом відомих торгових марок. Існує і ряд брендів китайських пуховиків, якість яких не поступається європейським аналогам.
Головне, на що необхідно орієнтуватися при купівлі китайського пуховика, - це його ціна і місце, де Ви збираєтеся здійснити покупку. Хороша річ не може коштувати дешево, тому не варто «гнатися» за надто дешевим товаром. Крім того, китайський пуховик найкраще купувати не на ринку, а в фірмових магазинах і спеціалізованих точках продажу. Так Ви можете бути впевнені в автентичності і якості пуховика.
Давайте спробуємо розібратися, як потрібно правильно обирати пуховик, щоб річ могла Вам слугувати не одну зиму.
Отже, вибираємо пуховик. Дивимося на етикетки.
Думки про те, що пуховик - це товста надута куртка, дотримується практично кожен другий. Насправді пуховик - це куртка з пуху. Купити саме пуховик можна тільки уважно і ретельно вивчивши етикетку. Повинно бути слово «down», яке вказує на наявність всередині куртки пуху. У виробництві пуховиків використовується лебединий, гагачий, гусячий або качиний пух. Найякісніший і теплий пух - гагачий. У куртках на гагачому пуху можна сміливо вирушати на Північний полюс. Купівля такого виробу вдарить по кишені. У місті вам не критичне таке придбання, в ньому буде спекотно. Незалежно від того, яким пухом набитий пуховик, 100% down зустрічається дуже рідко. У пух найчастіше додають перо, про що Ви дізнаєтеся з напису «feather» на етикетці. Качиний пух при правильному догляді може слугувати близько 5 років, а гусячий пух усі 20!
У сучасних високотехнологічних матеріалах оцінюють показник термоізоляції виробу - CLO. Параметр 1 CLO означає - людина, одягнена в звичайний зимовий одяг, відчуває себе комфортно. Термоізоляція одягу для суворої зими, виготовленого з пуху високого значення FP (коефіцієнта пружності), доходить до показників 3 CLO.
Співвідношення пуху і пера.
Коли зберетеся купити пуховик, Вам обов'язково потрібно загострити свою увагу на вмісту пуху в виробі. Він повинен бути не менше 70%. На етикетці це буде виглядати наступним цифровим позначенням: 70/30 (70% - вміст пуху, 30% - пера). Якщо на пуховику такий ярлик, властивості пуховика зберігати тепло досягають максимуму. Якщо Ви любите тривалі прогулянки на морозі, вам краще придбати куртку зі співвідношенням 80/20 або 90/10. Звісно ж, пуховик може містити і 50% пуху, але це вже буде не зимовий варіант, а демісезонний. У продажу є і 100%-ві, але більш теплими їх назвати не можна. Лабораторні випробування показують, що теплоізоляційні властивості пуховика досягають максимуму вже при 75% вмісту пуху і не змінюються навіть при повному видаленні домішок (пера).
Пружність пуху.
Основна характеристика, за якою оцінюють пух - це його пружні властивості, які визначаються параметром "Fill Power" або F.P. (Коефіцієнт пружності).
Для розрахунку цього коефіцієнта використовують наступний метод: чистий пух розміщують у циліндричну посудину певного діаметру і пресують вантажем у вигляді плаского диска заданої ваги. Після відновлення об'єму робляють вимірювання. Індекс FP дорівнює добутку площі підстави циліндричної посудини і висоти відновленої порції пуху, тобто його об'єму. Усі провідні світові виробники пухового одягу використовують пух з показником FP не нижче 550. Таким чином, показник пружності пуху є важливою характеристикою якості виробу в цілому.
Розподіл пуху в пуховику. Теплий шов.
Наступний важливий показник - розподіл пуху по блокам, який перешкоджає звалюванню до подолу виробу. Розмір кожного з блоків повинен бути 20 на 20 сантиметрів. Не поспішайте відбраковувати непрошитий на блоки пуховик, обов'язково помацайте виріб. Можливо, що внутрішня частина, розділена на блоки, просто додатково покрита суцільною тканиною для кращого дизайну.
При виробництві пуховиків використовується технологія "теплих швів". Це нова технологія і матеріали. Наприклад, перетинки - додаткові деталі всередині пуховмістовного пакета, які застосовуються при технології виконання "теплих швів". Наявність перегородок дає можливість пуху вільно розподілятися по всій площі виробу, що в свою чергу покращує його теплоізоляційні властивості. Виріб з теплими швами надає відчуття комфорту при температурі від 0 до - 40 градусів. Пуховик з перегородками помітно тепліший і більше годиться для холодних екстремальних погодних умов.
Захист від вилізання пір'я.
Перед покупкою пуховика його потрібно обов'язково гарненько пом'яти, помацати, оглянути шви. Якщо Ви відчуваєте поколювання або бачите, що пір'я вибивається зі швів або через підкладку, ні про яку якість і мови бути не може. В якісному пуховику пух, як правило, поміщають у подвійний пакет зі спеціальним тефлоновмісним просоченням, яке не дозволяє пуху проколювати тканину, а сам пуховик обов'язково покривають непромокаючою тканиною.
Фурнітура, змінні деталі і зразок пуху.
Не забудьте звернути увагу і на фурнітуру: блискавки, кнопки, липучки. Як і сам пуховик, вона повинна бути високоякісною, довговічною і зручною. Додатковим плюсом є наявність фірмових знаків і тканинних хлястиків, що полегшують застібання і розстібання пуховика в рукавичках. Крім того, до якісного пуховику повинен додаватися пакетик зі зразком пуху-наповнювача, запасними заклепками або ґудзиками, інструкція з прання виробу, і, як правило, теплий капюшон - для морозної сніжної погоди. На етикетці обов'язково має бути вказана країна-виробник.
Торгові марки.
В інтернет-магазині KOMOD представлені тільки добре зарекомендовані фірми - виробники, які працюють з сировиною на новітньому обладнанні і використовують високоякісний натуральний пух, який пройшов усі стадії виробничої обробки (вимочування, промивання, висушування, фільтрація і стерилізація) із застосуванням хімічних препаратів.
Магазин KOMOD надає Вам можливість придбати пуховики відомих і сертифікованих фірм, таких, як: "Oilbird", "Fine Baby Cat", "Athena", "Chiago", "Daser", "Tiger Force", "Sooyt " і багатьох інших. Сьогодні пуховики, куртки і пальта цих торгових марок займають одне із перших місць на українському ринку. Провідні фахівці і кутюр'є компаній, використовуючи передові технології у виробництві жіночих пуховиків і парок, а також слідкуючи за останнім тенденціям моди, зі знанням своєї справи перетворили жіночі пуховики і куртки в комфортний, стильний, теплий і елегантний одяг.
Тепер Ви знаєте, на що слід звернути увагу при покупці якісного пуховика, який прослужить Вам не один рік, а морози, північний вітер і сніг не будуть Вам заважати. Приємних Вам покупок!